Logo

Producent suchych zapraw i klejów
Roszowice, ul. Wiejska 85, 47-253 Cisek
tel. +48 77 420 11 79

 
Logo

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “ROLAS” jest producentem suchych zapraw i klejów mających szerokie zastosowanie w budownictwie.


Nasze zaprawy produkowane są na bazie kruszywa mineralnego, wysokiej jakości cementu oraz wapna. Stosowanie spoiwa cementowego i wapiennego znanych w regionie producentów, wpływa na zachowanie przez nasze produkty wysokich właściwości wytrzymałościowych i roboczych. Sprawdzeni dostawcy kruszyw mineralnych oraz stała kontrola procesu suszenia i przesiewania gwarantuje odpowiednie uziarnienie i skład frakcyjny.

Beton 30 - już dostępny!

BETON B30 jest przeznaczony do wykonywania podkładów podłogowych na bazie cementu o min. grubości 25 mm oraz napraw uszkodzonych posadzek betonowych.

Wyrób nadaje się do drobnych napraw betonowych elementów budowlanych, montażu słupków ogrodzeniowych, itp. BETON B30 jest wodoodporny i mrozoodporny i może być stosowany na zewnątrz budynków.

BETON B30 spełnia wymagania normy EN 13813:2002 oraz posiada atest higieniczny PZH.

Zużycie: przy wykonywaniu podkładu podłogowego ok. 20 kg na m2 przy 1 cm grubości. Po zmieszaniu zawartości worka z wodą uzyskamy ok. 13 l gotowej mieszanki betonowej.

Okres przechowywania: 6 miesięcy od daty produkcji.

Beton 30 - stosowanie

Podłoże na które będzie nanoszona mieszanka powinno być związane, odpylone i pozbawione luźnych fragmentów. Przy wykonywaniu podkładu podłogowego, który będzie związany z podłożem, należy podłoże zagruntować.

Przed wylaniem mieszanki podłoże mocno nasiąkliwe należy obficie zwilżyć wodą. Następnie wylać zarobioną zaprawę, rozprowadzić równomiernie, wyrównać, w razie potrzeby zatrzeć. Mieszankę wylewać w sposób ciągły (metodą mokre na mokre). Wykonując podkład należy pamiętać o stosowaniu dylatacji oddzielających od ścian i innych elementów budowlanych takich jak filary, schody. Dylatacje powinny dzielić także pola o powierzchni większej niż 30 m2 i bokach nie większych niż 6 m. Należy zwrócić uwagę na dokładne dozowanie wody. Zbyt duża ilość wody obniża właściwości wytrzymałościowe stwardniałego betonu.

  • Bezpośrednio po zakończeniu pracy narzędzia należy oczyścić czystą wodą.
  • Minimalna grubość podkładu 25 mm.
  • Zaprawę należy stosować w temperaturze otoczenia +5°C do +25°C.
  • Gotową zaprawę należy zużyć w ciągu 1 godziny.
  • Użytkowanie podkładu po 48h przy 20˚C. Chronić warstwę świeżej zaprawy przed przedwczesnym wysychaniem i opadami atmosferycznymi. Przez 7 dni chronić beton przed wysychaniem i mrozem.